Ministryně během své třídenní návštěvy jednala s představiteli Ministerstva pro občanství a imigraci a Nezávislým orgánem pro uprchlíky, který v Kanadě rozhoduje o udílení azylu. Diskutovány byly otázky bilaterální spolupráce, migrace, bezpečnosti, boje proti terorismu a obchodu s lidmi. V programu je též jednání s ministrem zahraničních věcí Kanady Lawrencem Cannonem.
Ve středu 19. listopadu se Stehlíková sešla s ministrem pro občanství, imigraci a multikulturalismus Jasonem Kennym. Oba představitelé se shodli, že Česká republika i Kanada mají zájem zachovat bezvízový styk pro české občany nehledě na to, že v současné době byla překročena kvóta pro české žadatele, která činí 2 % z celkového počtu žadatelů o azyl v Kanadě. Pro srovnání, počet žádostí ze Slovenské republiky byl v prvních devíti měsících roku 2008 desetkrát nižší než z ČR.
Ministryně zdůraznila, že existují integrační programy, jak přicestovat, žít a pracovat v Kanadě legálně a nezneužívat statutu politického uprchlíka. "Tyto informace budou veřejně dostupné všem potenciálním žadatelům o život v Kanadě," řekla ministryně Stehlíková.
Během své návštěvy se setkala s krajany a také s romskými spoluobčany z obou přistěhovaleckých vln, tedy z roku 1997 a 2008, a navštívila největší kanadské komunitní centrum pro Romy v Torontu. Ministryně poděkovala za Českou republiku ministru Kenneymu a vládě za jejich angažovanost při vybudování pomníku obětem komunismu v Ottawě. Jeho vybudování iniciovali čeští krajané v Kanadě a vláda je podpořila finančně.